ul. Naukowa 28a, 02-463 Warszawa

Pon-Pt 8:00-18:00

Pranie na sucho

Służy do usuwania brudu z dywanów i niektórych gatunków wykładzin. Nie powoduje przemoknięcia dywanu, co ma istotne znaczenie przy wrażliwych na działanie wody klejach oraz antystatycznych wykładzinach dywanowych. Stosowana dodatkowo do wykładzin które posiadają dodatki w postaci naturalnych włókien (np. kokosu) .Metoda na sucho, poprzez użycie tylko suchego proszku czyszczącego, nie spowoduje deformacji wykładziny. Pranie na sucho doskonale odświeża wykładziny i zdecydowanie poprawia wygląd posadzek. Jest to jednak metoda wymagająca dużej systematyczności.

 

We wszystkich wymienionych metodach prania wykładzin wykorzystujemy specjalistyczny sprzęt i środki chemiczne sprawdzonych zachodnich firm: Nilfisk, Fiorentini, Elektrolux, Tennant, Kichl, Dreiturn, Henkel

 

Pragniemy zwrócić uwagę, że pranie wykładzin konserwuje je (dzięki impregnatom zawartym w środkach piorących), wydłuża ich żywotność, usuwa roztocza, pyłki i największy brud ukryty pod wierzchnią warstwą materiału. Poprawiając tym samym warunki pracy pracowników (alergików) jak i estetykę biura (wizerunek firmy).

Pranie na mokro

Wykonywane za pomocą różnego rodzaju szamponiarek. Metoda bardzo skuteczna, zwłaszcza przy silnie zabrudzonych i zniszczonych wykładzinach. Wymaga długiego czasu schnięcia ok. (24 godz.), dlatego prace te wykonywane są podczas weekendów, dni wolnych, świąt.

Pranie ekstrakcyjne

Do usuwania silnych i głębokich plam z wykładzin dywanowych. To postępowanie prowadzi do gruntownego wypłukania wykładziny. Stosowane do wykładzin dywanowych i klei odpornych na działanie wody. Pranie to polega na natryskiwaniu środkami piorącymi wierzchniej strony wykładziny i jednoczesnym ich odsysaniu razem z brudem. Metoda bardzo dobrze się sprawdza w obiektach o ciągłym natężeniu ruchu (np. biurowcach , ciągach komunikacyjnych , hotelach), gdyż wyprana powierzchnia wysycha w przeciągu kilku godzin. Metoda ta stosowana jest również do prania tapicerki (krzesła, kanapy, samochody).

Usuwanie starych powłok i brudu

Pomimo, że podłogi są sprzątane codziennie, wymagają przynajmniej raz do roku mechanicznego doczyszczania, w przeciwnym razie warstwa brudu narasta i wygląd podłogi, z dnia na dzień, staje się coraz gorszy. Praca nawet najlepszej sprzątaczki nie konkuruje ze zmechanizowanym sprzętem. Zlecając wykonanie doczyszczenia mechanicznego posadzek na pewno zdecydowanie poprawimy jakość i wygląd posadzki oraz zapobiegniemy nawarstwianiu się brudu. Do tego rodzaju prac używamy maszyn jednotarczowych Do tego typu prac używamy specjalistycznego sprzętu (automaty szorująco-czyszczące, polerki, szorowarki) jak i środków chemicznych .

Pokrywanie posadzek impregnatami

Stosowane do podłóg kamiennych drewnianych jak i typu PCV. Cel zabezpieczenie przed wnikaniem brudu, zwiększenie połysku, wydłużenie żywotności.

 

Akrylowanie – wielowarstwowe pokrywanie podłóg polimerami wzbogaconymi o włókna metaliczne metoda zabezpiecza posadzkę przed osadzaniem się zanieczyszczeń w porach materiału posadzkowego . Po tym zabiegu zabezpieczona powierzchnia uzyskuje piękny połysk.

 

Impregnacja – wypełnianie porów powierzchni posadzek betonowych, lastrykowych, gresowych impregnatami nawierzchniowymi oraz impregnatami wchodzącymi w głąb struktury posadzki i tworzącym zabezpieczenie posadzki przed zniszczeniem.

Krystalizacja posadzek marmurowych

Utwardzanie wierzchniej warstwy posadzki; zabezpiecza i zdecydowanie poprawia jej estetykę nadając połysk. Proces polega na likwidacji uszkodzeń i nierówności powstałych w czasie eksploatacji posadzki za pomocą maszyn jednotarczowych, a następnie krystalizacji wapienia zawartego w marmurze. Po tym zabiegu posadzkę marmurową należy pielęgnować raz na 6 miesięcy, gdyż marmur, tak jak każdy kamień, ulega wpływowi czynników atmosferycznych i działaniu mechanicznemu (zarysowaniu piaskiem znajdującym się pod obuwiem chodzących po nim ludzi).

 

Wymienione prace, zabezpieczające wszelkiego typu posadzki są konieczne, jeśli chcemy utrzymać podłogi w dobrym stanie. Drobiny piasku, (kwarc – wyjątkowo twardy minerał), potrafią bowiem zniszczyć każdy rodzaj nie zabezpieczonej posadzki .Stała kosmetyka podłóg przedłuża ich żywotność, co jest istotne, gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że wymiana podłóg jest niezwykle kosztownym przedsięwzięciem.

Mycie okien i elewacji oraz prace na wysokości

Wewnątrz i na zewnątrz budynku. Prace te wykonuje grupa wyszkolonych pracowników za pomocą profesjonalnego sprzętu .Grupa ta posiada uprawnienia do pracy na wysokościach.

Rekultywacja i pielęgnacja terenów zielonych

Polecamy nasze usługi w pełnym zakresie działań związanych z obsługą terenów zielonych od projektowania nowych do pielęgnacji istniejących:

 

  • kształtowanie terenów zielonych (trawniki, klomby, rabaty)
  • koszenie trawników i ich areacja
  • pielęgnacja żywopłotów, drzew, różanek, trawników
  • opryski chwasto i owadobójcze
  • codzienna pielęgnacja wszystkich zasobów